Syyskokous ja vuoden viimeinen kuukausitapaaminen

Maanantai-iltana 20.11. toimitiloissamme oli yhdistetty syyskokouksemme ja marraskuun kuukausitapaamisemme.  Syyskokouksessa yhdistyksemme toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2018 hyväksyttiin, ne tulevat nähtäville verkkosivujemme jäsensivuille. Syyskokouksen pöytäkirja laitetaan myös sinne, kunhan se on tarkastettu. Jäsenmaksu pidettiin ennallaan. Esa Yrjölä jatkaa hallituksen puheenjohtajana. Hallituksen erovuoroisten jäsenten Ulla Silventoisen ja Pekka Rajalan tilalle valittiin Maaret Räsänen Askolasta ja Leo Laakko Orimattilasta, myöskin erovuorossa ollut Harri Saarinen Orimattilasta jatkaa vielä toisen kaksivuotiskauden. Suuret kiitokset Ullalle ja Pekalle hallitustyöskentelystä! Yhdistyksen toiminnantarkastajana jatkaa Rikhard Karhunen ja hänen varahenkilönään Urho Enlund.

Pekka Rajala luennoi ihanneyhdyskunta Sointulasta

Sukuset-jäsenlehtemme 4/2017 on menossa taittoon. Tämä numero on viimeinen, jonka Katri Karkinen päätoimittaa ja Erkki Grenman taittaa. Jo aiemminkin päätoimittajuutta hoitanut Katri oli pestissään tällä kertaa vuoden, Erkki taittoi lehteä peräti 12 vuotta. Illan koko 35-päinen osallistujaväki taputtikin heille kiitokseksi heidän urakoinnistaan. Etsimme Sukuset-lehdelle uutta päätoimittajaa, otathan yhteyttä pj Esa Yrjölään, jos toimi kiinnostaa.

Illan yleisöä

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *