Lahden seudun sukututkijat ry


Siirry jäsensivuille tästä

viimeisimpiä uutisia

Uutiset ryhmiteltynä

Sisään ja uloskirjautuminen
(vain toimihenkilöille)

Jäsenmaksulaskut lähetetty – viitenumeroksi 5500

Jäsenemme ovat saaneet jäsenmaksulaskun vuodelle 2018 alkuvuodesta jäsentiedotteen mukana. Laskuun pääsi kuitenkin lipsahtamaan tarkistamaton viitenumero. Pahoittelemme asiaa. Käytäthän maksaessasi viitettä 5500. Yhdistyksemme toimii täysin vapaaehtoisvoimin ja pääosin jäsenmaksuilla katetaan toimitilamme vuokra sekä jäsenlehtemme painatus- ja postituskulut. Olemme iloisia, jos jäsenmaksu suoritetaan viimeistään 16.01.2018. 

Otamme mielihyvin vastaan uusia jäseniä. Jäseneksemme voit liittyä tästä. Liityttyään uusi jäsen saa tervetuliaissähköpostin, jossa kerrotaan yhdistyksemme toiminnasta ja annetaan verkkosivujemme jäsensivujen salasana. Jäsensivuilla voi tallentaa ja muuttaa sukututkijatietoja sähköiseen sukututkijaluetteloomme, lukea vain jäsenistöllemme tarkoitettuja uutisia, jäsenartikkeleita, tietolähteitä ja jäsenlehtiämme. Liittyvälle jäsenelle lähetetään lisäksi postissa uuden jäsenen paketti, jossa on yhdistyksen julkaisemia täytettäviä sukututkimuslomakkeita sekä aiemmin ilmestyneitä jäsenlehtiämme. Tulevat jäsenlehdet lähetetään postissa sitä mukaa kuin niitä ilmestyy. Tervetuloa liittymään Lahden seudun sukututkijat ry:n jäseneksi!

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.