Sukuset-jäsenlehti

Yhdistys on julkaissut Sukuset-jäsenlehteä vuodesta 1983 alkaen. Sukusten helmikuussa 2020 ilmestynyt numero 1/2020 on lehden 101. numero. Lehti ilmestyy nykyisellään kaksi kertaa vuodessa ja se postitetaan niille jäsenille, jotka haluavat lukea lehteä fyysisenä. Jäsenet voivat lukea lehden numeroita myös näköispainoksina yhdistyksen verkkosivujen jäsensivuilla. Mikäli haluat lukea lehteä vain näköispainoksena, etkä halua sitä postitettuna kotiin, ilmoita asiasta postitusrekisteriä hoitavalle Heidi Hoppille, heidih202(at)gmail.com.

Juttu- ja uutisvinkkejä ottavat lehtitoimikunnan jäsenet mielihyvin vastaan. Seuraava Sukuset, numero 2/2020, ilmestyy lokakuussa 2020 ja siihen tarkoitettu aineisto pyydetään toimittamaan syyskuun puoleenväliin mennessä. 

Lehtitoimikunta 2020:

Päätoimittaja: Esa Yrjölä, esa.yrjola(at)kolumbus.fi

Taittaja: Anja Kallio, anja.kallio(at)phnet.fi

Lehtitoimikunnan jäsenet:

Nimi Sähköposti
Esa Yrjölä esa.yrjola(at)kolumbus.fi
Erkki Kiuru erkki.kiuru(at)phnet.fi
Riitta Kokko-Parikka riitta.kokko-parikka(at)phnet.fi
Leo Laakko leo.laakko(at)gmail.com
Tuula Niskanen t.niskanen423(at)gmail.com
Tarja Piitulainen tarja.piitulainen(at)gmail.com
Risto Ruohonen ristapruo49(at)outlook.com
Maaret Räsänen maaretkr(at)gmail.com

 

 

 

 

 

Sukuset 1/2020 nro 101

Sisällysluettelot eri vuosilta:

Vuodet 1983-2009

Vuodet 2009-2013

Vuodet 2013-2014

Vuosi 2015

Vuosi 2016