Aloittelijoiden DNA-illassamme kolmasosa osanottajista ensikertalaisia

Aloittelijoiden DNA-illassamme, jossa aiheena ovat geneettisen sukututkimuksen perusteet, on parhaillaan lähemmäs kolmekymmentä osanottajaa. Heistä kolmasosa on paikalla ensimmäistä kertaa. Yhdistyksemme on saanut tänään kolme uutta jäsentä ja jäsenmäärämme on nyt 446.

Aloitimme geneettisestä sukututkimuksesta innostuneiden harrastajien kokoontumiset helmikuussa 2016 pienellä asiaan hurahtaneiden joukolla. Vuosien myötä harrastajien määrä on roimasti kasvanut eikä voida enää puhua piiristä, se kun viittaa yhden ja saman pienen joukon puuhasteluun. Jatkossa järjestämmekin DNA-iltoja eikä enää DNA-piirejä. ? Tilaisuudet ovat kaikille avoimia ja maksuttomia, muutaman käyntikerran jälkeen olisi yhdistyksemme jäseneksi liittyminen kuitenkin toivottavaa. ☺️ 

 

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *