Osanottajien nimikyltit käyttöön tilaisuuksissamme

Tilaisuuksiimme ja yhdistyksemme jäseneksi virtaa koko ajan lisää väkeä. Tämä on todella mukavaa, mutta hankaluutena on se, etteivät tapahtumien osanottajat välttämättä tiedä toistensa nimiä. Kyselyt tyyliin ”kuka oli se punapuseroinen rouva, joka istui viime kuukausitapaamisessa videotykin oikealla puolella” ovat viime aikoina kovasti yleistyneet. Vaikkapa DNA-piirissä saattaa tietämättämme olla mukana monta omaa tai puolison DNA-osumaa, joiden nimet olemme nähneet tuloksissamme, mutta joita emme tunnista ollessamme samassa paikassa.

Otammekin tapahtumissamme, alkaen seuraavasta DNA-piiristämme maanantaista 04.12., käyttöön nimikyltit, jotka kiinnitetään vaatteeseen joko kyltin takana olevalla klipsillä tai hakaneulalla. Kuvassa on laatikko, josta tilaisuuksiimme tullessa otetaan nimikyltti ja kirjoitetaan siinä olevaan noin 9 X 5,5 kokoiseen lappuun tussilla selkeällä käsialalla oma nimi. Lähtiessä nimikyltti jätetään laatikkoon seuraavaa kertaa varten. Aktiiveillamme on jo valmiiksi kirjoitettuja edellisistä tilaisuuksista jääneitä kylttejä. Yhdistyksessämme ei ole yhtäkään ”ettekö te tiedä kuka minä olen” –henkilöä, joten oletpa sitten yhdistyksen perustajajäsen tai aivan uusi tulokas, niin otathan nimilappusysteemin omaksesi.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *