Lahden seudun sukututkijat ry


Siirry jäsensivuille tästä

viimeisimpiä uutisia

Uutiset ryhmiteltynä

Sisään ja uloskirjautuminen
(vain toimihenkilöille)

Jäsentemme kesän 2017 sukukokouskuvia esille

Monien yhdistyksemme jäsenien suvuilla on ollut kesällä sukukokouksia. Tässä on kuvia muutamasta sukukokouksesta, joihin jäseniämme on viime aikoina osallistunut. Olisi hienoa saada näiden kuvien seuraksi lisääkin otoksia, kiitollisuudella niitä ottaa jäseniltä jpg-muodossa vastaan Riitta .

../kuvat/pvm2017-08-14/Katrinsukupuu.jpg

Sipi Koskisen jälkeläiset kokoontuivat sukutapaamisen merkeissä Asikkalan Kalkkisissa heinäkuussa. Kuvassa heidän komea sukupuunsa. Kuva: Katri Karkinen.

../kuvat/pvm2017-08-14/Raimon sukukokouskuva.jpg

Hedvig ja Heikki Vainionpään sukuseura kokousti Peräseinäjoen Kalajärvellä 04. – 06.08. Kuvan lähettäjä Raimo Aittasalo äärimmäisenä oikealla.

../kuvat/pvm2017-08-14/T-C-sukukokous.jpg

Tuisku-Camenaeus sukuseuran sukukokous pidettiin Sibelius-talossa Lahdessa 05.08. Sukuun kuuluu useita yhdistyksemme jäseniä. Suvun jäsen Riitta Kokko-Parikka on saanut kuvan sen ottajalta Risto Kurjelta.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.