Syyskokouksen päätöksiä ja Lahden kartanon ystävät ry:n esittely

Lahden seudun sukututkijat ry:n syyskokous pidettiin ma 18.11.2019 Lahdessa Väinämöisentien toimitiloissa. Yhdistyksen puheenjohtajana jatkaa vuonna 2020 Riitta Kokko-Parikka Helsingistä/Kärkölästä. Hallituksen jäsenistä olivat erovuorossa Leo Laakko Orimattilasta, Maaret Räsänen Askolasta ja Esa Yrjölä Lahdesta. He kaikki jatkavat hallituksessa myös vuonna 2020 samoin kuin lahtelaiset Tuula Niskanen, Tarja Piitulainen ja Risto Ruohonen. 

Lahden seudun sukututkijat ry:n hallituksen jäsenet Tuula Niskanen, Maaret Räsänen, Riitta Kokko-Parikka, Risto Ruohonen, Esa Yrjölä ja Tarja Piitulainen. Kuvasta puuttuu Leo Laakko.

Toiminnantarkastajana jatkaa Rikhard Karhunen ja hänen varahenkilönään Marja-Liisa Rytilahti. Toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2020 hyväksyttiin. Syyskokousaineisto tulee ennen pitkää nähtäville yhdistyksen verkkosivujen jäsensivuille.

Syyskokouksen jälkeen Ulla Lilius ja Maisa Lappi Lahden kartanon ystävät ry:stä esittelivät iloisesti ja pirteästi yhdistyksensä monipuolista toimintaa.

Ulla Lilius ja Maisa Lappi Lahden kartanon ystävät ry:stä

Yhdistyksemme syyskokouksessa on perinteisesti vähänlaisesti yleisöä, liekö pelkona joutua vastuullisiin hallitustehtäviin. 🙂

 

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *