Lahden seudun sukututkijat ry


Siirry jäsensivuille tästä

viimeisimpiä uutisia

Uutiset ryhmiteltynä

Sisään ja uloskirjautuminen
(vain toimihenkilöille)

Kirjastokiertueemme päättyi Hollolan Kalliolan kirjastoon

Lahden seudun sukututkijat ry:n vuoden 2017 keväällä Asikkalasta alkanut kirjastokiertue on tällä erää ohi. Viimeisenä kohteena oli Kalliolan kirjasto Hollolassa, missä oli paikalla kymmenisen henkeä. Yhdistyksemme järjesti sukututkimustapahtuman 26 kirjastossa Päijät-Hämeessä ja hieman maakuntamme rajatkin ylittävillä alueilla. Perinteisestä ja geneettisestä sukututkimuksesta hyvin vaihtelevankokoisille yleisöille näissä tilaisuuksissa kertoneille yhdistyksemme aktiiveille, sukututkimuksenopettajina toimiville Erkki Kiurulle ja Maaret Räsäselle erityiskiitokset satojen ihmisten johdattamisesta rakkaan harrastuksemme pariin! 

Hollolan Kalliolan sukututkimustapahtumamme osallistujia
Hollolan Kalliolan kirjastossa oltiin liikkeellä esittelijäjoukkueella Maaret Räsänen, Esa Yrjölä ja Riitta Kokko-Parikka

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.