Lahden seudun sukututkijat ry


Siirry jäsensivuille tästä


TULEVIA TAPAHTUMIA

Lisää tapahtumia näkyy kalenterissa

VIIMEISIMPIÄ UUTISIA

Uutiset ryhmiteltynä

Sisään ja uloskirjautuminen
(vain toimihenkilöille)

Runsaasti luentotallenteita ja muuta mielenkiintoista nähtävillä verkkosivujemme jäsensivuilla

Erinomaisen Hulluuden historiaa 1800- ja 1900-luvuilla -luentosarjan päätyttyä suositussa verkkoluentotoiminnassamme on kesätauko. Salasanalla suojatuilla jäsensivuillamme verkkotapahtumien tallenteita -valikossa jäsentemme katsottavissa on kuitenkin runsaasti videotallenteita sukututkijoita ja historianharrastajia kiinnostavista luennoistamme. Tässä muutama esimerkki niistä:

Sukututkimuskouluttaja Juha Vuorelan/Tmi Juhan Suku kevätkauden 2022 maanantailuentosarja (20 esitystä)

DNA-iltojemme kevään 2022 esitykset (9 kpl)

Sukututkimuskouluttaja Juha Vuorelan/Tmi Juhan Suku syyskauden 2021 maanantailuentosarja (14 esitystä)

DNA-iltojen syyskauden 2021 esitykset (7 kpl) ja kevätkauden 2021 esitykset (9 kpl)

Jäsensivuillamme on myös muiden luentojen tallenteita, luentomateriaaleja, tietolähteitä, jäsenartikkeleita, kaikki vuodesta 1983 alkaen ilmestyneen Sukuset-jäsenlehtemme 105 numeroa näköislehtinä ym. ym. Jäsenemme, käyhän tutustumassa jäsensivuihimme salasanallasi tästä: Lahden seudun sukututkijat ry, jäsensivut – Tämä sivusto on tarkoitettu vain yhdistyksen jäsenille