Lahden seudun sukututkijat ry


Siirry jäsensivuille tästä

viimeisimpiä uutisia

Uutiset ryhmiteltynä

Sisään ja uloskirjautuminen
(vain toimihenkilöille)

Runsaasti luentotallenteita ja muuta mielenkiintoista nähtävillä verkkosivujemme jäsensivuilla

Erinomaisen Hulluuden historiaa 1800- ja 1900-luvuilla -luentosarjan päätyttyä suositussa verkkoluentotoiminnassamme on kesätauko. Salasanalla suojatuilla jäsensivuillamme verkkotapahtumien tallenteita -valikossa jäsentemme katsottavissa on kuitenkin runsaasti videotallenteita sukututkijoita ja historianharrastajia kiinnostavista luennoistamme. Tässä muutama esimerkki niistä:

Sukututkimuskouluttaja Juha Vuorelan/Tmi Juhan Suku kevätkauden 2022 maanantailuentosarja (20 esitystä)

DNA-iltojemme kevään 2022 esitykset (9 kpl)

Sukututkimuskouluttaja Juha Vuorelan/Tmi Juhan Suku syyskauden 2021 maanantailuentosarja (14 esitystä)

DNA-iltojen syyskauden 2021 esitykset (7 kpl) ja kevätkauden 2021 esitykset (9 kpl)

Jäsensivuillamme on myös muiden luentojen tallenteita, luentomateriaaleja, tietolähteitä, jäsenartikkeleita, kaikki vuodesta 1983 alkaen ilmestyneen Sukuset-jäsenlehtemme 105 numeroa näköislehtinä ym. ym. Jäsenemme, käyhän tutustumassa jäsensivuihimme salasanallasi tästä: Lahden seudun sukututkijat ry, jäsensivut – Tämä sivusto on tarkoitettu vain yhdistyksen jäsenille

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.